Niedziela, 26 Lutego 2017   imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 

Powiat gołdapski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w mieście Gołdap. W skład powiatu wchodzą gminy: Gołdap, Banie Mazurskie i Dubeninki zajmując powierzchnię 771,93 km²

Główne gałęzie gospodarki powiatu gołdapskiego stanowią rolnictwo i turystyka. Stolica powiatu - Gołdap - ma status uzdrowiska klimatyczno-borowinowego, jest również ośrodkiem narciarskim - w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "Piękna Góra" funkcjonuje jedyny w północnej Polsce ośrodek ośrodek sportów zimowych dysponujący wyciągiem krzesełkowym.

W Gołdapi znajduje się międzypaństwowe przejście graniczne z Rosją- Gołdap - Gusiew.

Wiadomości
 
 

Ludzie Dobrej Woli. Zgłoś swoje nominacje
Data dodania: 2017-02-15

Już po raz osiemnasty Kapituła Wielkiego Serca nagrodzi przedsiębiorców, instytucje i osoby prywatne za bezinteresowny gest dobrej woli. Gala odbędzie się 23 marca na olsztyńskim zamku. Swoich faworytów mogą zgłosić nasi czytelnicy. więcej »
 
 

Czy znajdą się pieniądze na uratowania zabytku w...
Data dodania: 2017-02-15

Lasy Państwowe nie przewidziały środków na prace remontowe w Rapie. Jednak Nadleśnictwo Czerwony Dwór ma zamiar pozyskać je z innych źródeł. więcej »
 
 

Pigułka "dzień po" tylko na receptę
Data dodania: 2017-02-15

We wtorek (14.02) rząd przyjął projekt zmian w przepisach dotyczących sprzedaży leków antykoncepcyjnych. Według projektu będą one sprzedawane wyłącznie na receptę. Dotyczy to także tzw. pigułki "dzień po" ellaOne. więcej »
 
 

Fundusze! Przystań – skorzystaj! Opieka dla...
Data dodania: 2017-02-14

W 2016 roku w regionie było zarejestrowanych niewiele ponad 73 tys. bezrobotnych, a więc o ponad 11 tys. mniej niż przed rokiem. A może być jeszcze lepiej, bo w obecnej perspektywie RPO WM 2014-2020 na walkę z bezrobociem są 182 mln euro. więcej »
 
 

Ceny żywności, prądu czy paliw wystrzeliły do...
Data dodania: 2017-02-14

Ceny towarów i usług, licząc rok do roku, wzrosły w styczniu o 1,8 proc. W porównaniu z grudniem 2016 ceny wzrosły o 0,4 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Rosły ceny żywności, prądu czy paliw. Spadły z kolei ceny ubrań czy sprzętu informatycznego. więcej »
 
 

Wyniki VIII kolejki RBB JAJA Z MAZUR
Data dodania: 2017-02-14

Końcówka Halowej Ligi Piłki Nożnej RBB JAJA Z MAZUR. Nadal na prowadzeniu pozostaje drużyna A.KAMA GOŁDAP jednak drużyny z miejsc niżej swoimi wynikami pokazują, że aby to prowadzenie utrzymać do końca ligi muszą przynajmniej utrzymać poziom gry z ostatnich spotkań. Jak informowaliśmy wcześniej po opiniach zawodników oraz kibiców tegoroczna liga jest bardzo silna i wyrównana,… więcej »
 
 

II rzut Gołdapskiej Ligi Narciarskiej – Aktualizacja
Data dodania: 2017-02-14

Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że II rzut Gołdapskiej Ligi Biegów rozegrany zostanie w dniu 15 lutego na trasach dwóch płyt stadionu bocznego. Zapisy do zawodów prowadzone będą od godziny 16:00 w dniu zawodów. Informujemy również, że wszyscy chętni którzy chcą wziąć udział w zawodach OSiR mają możliwość darmowego wypożyczenia kompletu narciarskiego (kije, buty, narty)… więcej »
 
 

Poszukujemy palacza CO i CW
Data dodania: 2017-02-14

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dubeninkach pilnie poszukuje pracownika na stanowisko palacza (z aktualną wkładką na kotły CO i CW). Praca na zastępstwo. Więcej informacji można uzyskać biurze Spółdzielni Mieszkaniowej w Dubeninkach - ul. Osiedlowa 10/1 lub pod numerem telefonu 87-615-82-38. więcej »
 
 

Studio teatralne Krak-Art -„Muzykanci z Bremy”
Data dodania: 2017-02-14

14 lutego na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Gołdapi przybyła grupa aktorów z krakowskiego studia teatralnego Krak-Art. więcej »
 
 

Za nami dziesięć miesięcy z 500 plus. Jak...
Data dodania: 2017-02-14

31 stycznia minęło 10 miesięcy działania rządowego programu 500 plus. O tym jak, świadczenie wpływa na funkcjonowanie rodzin i pojedynczych osób na początku lutego u wojewody warmińsko-mazurskiego dyskutowali szefowie instytucji pomocy społecznej, pomocy rodzinie, urzędów pracy i ludzie nauki. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 422
Wyszukaj
 

Szybkie pożyczki online i pieniądze dla każdego 24h


 

 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola